גמלה בליבכם ההחלטה לרכוש נכס להשקעה?
כל המידע הראשוני שצריך לדעת על משכנתא 

הערוץ הנדל"ני הופך בשנים האחרונות ליותר ויותר פופולארי, ועוד ועוד ישראליים קונים דירות להשקעה במטרה ליהנות מביטחון כלכלי. אם גם אתם החלטתם להצטרף אל המגרש הנדל"ני ולרכוש דירה למטרות השקעה, אתם וודאי מתכוונים לקחת משכנתא כדי שהקנייה תהיה ברת-יישום.  
היעדר תכנון של המשכנתא יכול לגרום לטעויות שיעלו ביוקר
משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח, שבמרבית המקרים, מתפרסת על פני תקופה של בין 20 ל-30 שנה, והניתנת על-ידי הבנק או גוף פיננסי חוץ בנקאי, בתמורה לשעבוד הנכס הנקנה עד לפירעון ההלוואה.
מאחר שרכישת נכס להשקעה היא הוצאה גדולה, והיות שברוב המקרים לרוכשים אין את מלוא הסכום כדי לבצע את הקנייה, הופכת המשכנתא לפתרון נוח ומקובל.
אך למרות שמדובר בפתרון זמין ונגיש, שאחוז ניכר מהציבור מוצא בו מענה רלוונטי, כדאי לזכור, כי לקיחת משכנתא היא תהליך מורכב. חוסר הידע של נוטל המשכנתא הממוצע לגבי האופציות העומדות בפניו והמתאימות לו ביותר והיעדר הפניות שלו ללימוד הנושא, כמו גם הדרישות של הבנקים בדרך אל קבלת ההלוואה והאינטרס שיש להם כגוף כלכלי למכור כמה שיותר משכנתאות- כל אלה לא משחקים לטובת צרכן המשכנתא, והופכים את נטילת המשכנתא ל"עסק" לא פשוט.
התוצאה היא, שנוטלי המשכנתאות מבצעים טעויות רבות בדרך אל קבלת ההלוואה המיוחלת, כאלה שעולות להם ביוקר בהמשך. כדי להימנע מכך, יש לתכנן היטב את המשכנתא, כך שניתן יהיה גם לרכוש את הנכס הרצוי וליהנות מגב כלכלי לכל החיים וגם ליהנות מהחזרי הלוואה ריאליים, שניתן לעמוד בהם לאורך כל חיי המשכנתא.
 
תכנון משכנתא- מה זה בדיוק אומר?
תכנון משכנתא נכון, פירושו, קודם כל, תכנון ארוך טווח, שלוקח בחשבון תרחישים צפויים לאורך חיי המשכנתא, כאלה העשויים להשפיע על יכולת ההחזר החודשית. הרחבת המשפחה, איבוד מקור ההכנסה או שינויים בגובהה, הוצאות בלתי צפויות ושינויים בתנאי השוק (במדד המטבע, במט"ח, בריבית הפריים וכן הלאה)- את כל השינויים הללו יש לקחת בחשבון בתכנון המשכנתא. נכון שאנחנו לא באמת יכולים לחזות את העתיד, אך ככל שניתן יהיה מראש להתייחס לכמה שיותר תסריטים אפשריים, כך ההשפעה שלהם על יכולת ההחזר החודשית שלנו, במידה והם אכן יתממשו,  תהיה חסרת חשיבות.
מעבר לתכנון לטווח ארוך, החלק העיקרי של תכנון המשכנתא הוא בניית תמהיל המשכנתא המתאים ביותר לצרכים, כלומר, כזה שיאפשר לנוטלי המשכנתא להחזיר את ההלוואה על בסיס חודשי ללא אתגרים מיוחדים, וכזה שיהיה מבוסס על מסלולים הטומנים בחובם הזדמנות לחיסכון משמעותי.
 
צרו איתנו
קשר בהקדם,
והמומחים שלנו יעשו את המיטב כדי שתקבלו
את ההלוואה המושלמת עבורכם.
לבנות תמהיל משכנתא באופן שקול ונבון: כמה עצות מועילות
תמהיל משכנתא, כדאי להבהיר, הוא אוסף כל מסלולי ההלוואה המרכיבים את המשכנתא, שיכריע כיצד "תתנהג" המשכנתא לאורך חיי ההלוואה. לכל מסלול המאפיינים שלו, וישנם סוגים שונים של מסלולים, כמו למשל: מסלולים משתנים וקבועים, מסלולי מט"ח לעומת מסלולים שקליים, מסלולים הפרוסים לאורך זמן רב וכאלה המתפרסים על פני תקופה קצרה יותר וכן הלאה. כדי לבנות את תמהיל המשכנתא יש להכיר היטב את המסלולים השונים, על ההבדלים הקיימים ביניהם, לקחת בחשבון את התקציב המשפחתי ואת יכולת ההחזר החודשית ומספר השנים על פניהן תתפרס ההלוואה- שהן נגזרות של אותו תקציב ולשקלל פקטורים רבים הנוגעים לתנאי השוק המשתנים (מה צפויים להיות שיעורי הריבית בשנים הבאות, שיעורי המט"ח, גובה המדדים האינפלציוניים וכיוצא בזה).

רבים טועים לחשוב, כי ריבית נמוכה היא הפרמטר החשוב ביותר על בסיסו יש לבחור תוכנית הלוואה, אך תמהיל ההלוואה חשוב לעין ערוך, וזהו החלק שכדאי להשקיע בו את עיקר האנרגיה, המשאבים האינטלקטואליים והזמן. לבסוף , בבניית התמהיל יש גם לתת את הדעת להגבלות בנק ישראל, לפיהן לא ניתן לשלב בתמהיל ההלוואה מסלולים בתנאים שתדירות השינוי שלהם היא גבוהה מאוד ועומדת על פחות מחמש שנים.

תכנון משכנתא ובניית תמהיל עושים עם חברת ביטחונות
לאור המורכבות של בחירת תוכנית ההלוואה האולטימטיבית, מאחר שיש לקחת בחשבון אינסוף גורמים, שאת רובם נוטל המשכנתא הממוצע גם לא לגמרי מכיר ומבין, אנחנו ממליצים לבצע את התהליך בליווי של חברת ייעוץ משכנתאות מקצועית. חברת ביטחונות- השואפת להיות מבין החברות המובילות בשוק ייעוץ המשכנתאות וששמה לה למטרה לשנות את כל תרבות צריכת המשכנתאות בישראל, כך שנטילת משכנתא לא תיעשה ללא ליווי מקצועי- מציעה לכם את הייעוץ המקצועי ביותר, שישים דגש על הצרכים שלכם בלבד, שיקדם את האינטרסים שלכם (ולא את אלה של הבנק) ושיאפשר לכם ליטול הלוואה לצורך רכישת נכס להשקעה בתנאים אופטימאליים עבורכם.