להסתכל קדימה ולתכנן לטווח ארוך: על החשיבות של תכנון מושכל של המשכנתא
נטילת משכנתא אומנם הפכה לצעד שגרתי ומחוייב המציאות, שכל זוג צעיר צריך לעבור בדרך אל המגורים הנכספים בנכס שבבעלותו, אך זה עדיין לא אומר שיש להקל ראש בתהליך ולהתייחס אליו כאל עניין של מה שבך. נהפוך הוא, נטילת משכנתא היא מהעסקאות הפיננסיות המורכבות ביותר שאנו מבצעים בחיינו, שיש לה גם השפעה ארוכת טווח על העתיד שלנו, ועל כן כדאי להיערך לקראתה כראוי, להשקיע בתכנון, להפעיל שיקול דעת ולקבל החלטות רציונאליות ומושכלות.
 
לתת את הדעת לשינויים עתידיים שעשויים להתרחש לאורך חיי המשכנתא
משכנתא היא הלוואה הניתנת על-ידי הבנק לטווח ארוך, לפרקי זמן שיכולים להגיע גם ל-30 שנה.
מאחר שהצרכים של זוג צעיר ביום נטילת המשכנתא, ברוב המקרים, לא יהיו זהים לצרכים שלו כמה שנים אחרי, יש לקחת בחשבון מראש את כל השינויים הצפויים ולהסתכל קדימה, וכן לתכנן היטב את התמהיל האופטימאלי של המשכנתא על מנת שניתן יהיה גם לקנות את דירת החלומות, וגם להימנע ממצב, שבו יהיה קשה לעמוד בהחזרי המשכנתא החודשיים.  

אלו שינויים יכולים להשפיע על המשכנתא?
הצטרפות של ילד חדש והרחבת התא המשפחתי, קבלת קידום בעבודה או לחילופין פיטורין, ירושה שהתקבלה באופן בלתי צפוי, קרן חיסכון שהשתחררה- מציאות חיינו משתנה כמעט בכל רגע, ואינה קופאת על שמריה, גם כאשר אולי נראה לנו שהיא כן. מעבר לשינויים בחיים המשפחתיים האישיים, יש לקחת בחשבון גם את הנסיבות החיצונית: תנאי השוק, עליית מחירי הדירות, ירידה בריביות, שינוי שער המט"ח ושינויים אחרים בנעלמים נוספים בשוק הפיננסי, שחלות בו תנודות חדשות לבקרים.   

אז מה זה בעצם אומר?
המשמעות של כל המתואר לעיל היא, כאמור, שעליכם לתכנן היטב את התמהיל האופטימאלי של המשכנתא שלכם ולבנות אותו נכון, תוך שאתם נותנים את הדעת גם לשינויים ארוכי טווח שעשויים להתרחש בחייכם. מאחר שבנייה של תמהיל משכנתא התואם את הצרכים (והמורכב מגובה ההון העצמי ההתחלתי, גובה ההחזר החודשי ומספר השנים שעל פניהן תתפרס תקופת ההלוואה), שגם ימשיך להיות רלוונטי לאורך כל חיי המשכנתא, אינו משימה פשוטה, רצוי לא להתמודד איתה באופן עצמאי.
יועץ משכנתאות מקצועי, שיש לו היכרות מעמיקה עם המערכות הפיננסיות בארץ, קשרים רבים בשוק הכלכלי ובקיאות פיננסית בתחום מורכב, המתאפיין בטרמינולוגיה מסובכת ובמונחים שאינם תמיד מובנים להדיוט, יסייע לכם להגיע אל ההחלטות המיטביות וישיג עבורכם משכנתא בתנאים האטרקטיביים ביותר.
כפי שוודאי לא תגיעו לפתחו של בית המשפט ללא עורך דין מקצועי שייצג אתכם נאמנה, כך יהיה זה חסר אחריות להפקיד את הצרכים שלכם בידי הבנק, ללא ליווי של יועץ משכנתאות מקצועי, שידאג לאינטרסים שלכם ויחתור להשגת התוצאות הרצויות לכם. 

תכנון משכנתא

לקבלת ייעוץ למשכנתא ולחסכון
של עד מאות אלפי שקלים צור קשר
עוד היום